V edycja Kongresu Zdrowia Publicznego

W dniach 6 - 7 grudnia 2018 roku w Centrum Dydaktycznym WUM przy ul. Trojdena 2A w Warszawie odbędzie się V edycja Kongresu Zdrowia Publicznego. To interesujące spotkanie zgromadzi wielu znamienitych ekspertów zdrowia publicznego. Szczególnie polecamy wystąpienia ekspertów merytorycznych kampanii „WUModa na zdrowie”:

6 grudnia:

08.00–09.00 Sesja satelitarna „Problem nadwagi i otyłości wśród osób dorosłych w Polsce” wystąpienia pracowników Zakładu Żywienia Człowieka WNoZ
10.25 - Medycyna stylu życia (wystąpienie plenarne) - prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, III Klinika Chorób Wewnętrznych i Kardiologii:

- Nutrition at medical schools – knowledge, dietary patterns and lifestyle medicine attitude implications - Alicja Baska, przewodnicząca SKN Medycyny Stylu Życia

-  Student’s physical activity: only a part of the puzzle - Piotr Długołęcki, SKN Medycyny Stylu Życia

12.40 - Zagrożenia środowiskowe i jakość powietrza, system ochrony zdrowia (wystąpienie plenarne) - prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński, Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii

7 grudnia
07.45-08.45 Sesja satelitarna "Stan odzywiania i aktywność fizyczna seniorów" Zakład Dietetyki Klinicznej i SKN Dietetyków

Ponadto, na stanowisku przygotowanym przez pracowników Zakładu Żywienia Człowieka będzie można wykonać pomiary antropometryczne, badania składu ciała oraz otrzymać ulotki informacyjne na temat wartości prozdrowotnych i odżywczych wybranych produktów spożywczych przygotowanych na potrzeby Kampanii WUModa na zdrowie. Natomiast na stoisku Zakładu Dietetyki Klinicznej pracownicy Zakładu będą udzielać porad dietetycznych, przeprowadzą quiz i udostepnią ciekawe przepisy kulinarne.

Program kongresu dostępny jest na stronie http://www.zdrowiepubliczne.org/

BIiP: 5.12.2018r.