Zaproszenie na warsztaty z pierwszej pomocy u dzieci

Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Studium Wychowania Fizycznego WUM zapraszają do uczestnictwa w warsztatach dla dzieci pn. „ Instrukcja obsługi małego człowieka. Pierwsza pomoc u dzieci w wieku 0 - 5 lat”

Warsztaty dedykowane są rodzicom, opiekunom i wychowawcom. Podczas trwania tych zajęć będzie można poznać:

- techniki udzielania pierwszej pomocy dzieciom,
- podstawowe aspekty fizjologii i anatomii,
- zagrożenia wynikające z etapów rozwoju dziecka,
- potrzeby i różnice w postrzeganiu świata dzieci autystycznych oraz dysfunkcyjnych.

Będzie można nauczyć się jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia i łatwiej przezwyciężycie uczucie strachu.
Liczne ćwiczenia przy użyciu fantomów, manekinów medycznych i materiałów opatrunkowych pozwolą uczestnikom odnaleźć się w realnej sytuacji.

Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne oparte na najnowszych standardach postępowania w stanach nagłych, prowadzone są przez doświadczonego ratownika medycznego obejmują m.in.:

• pierwszą pomoc dla noworodka, niemowlaka i dziecka,
  • postępowanie w bezdechu, zakrztuszeniu, zadławieniu,
  • pierwszą pomoc dziecku w przypadku omdlenia, zatrucia, podtopienia, oparzenia, wstrząsu anafilaktycznego, ukąszenia przez owady; urazów termicznych i mechanicznych (złamania, skręcenia, zwichnięcia, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, głowy i kończyn),
  • reagowanie w sytuacjach szczególnych (wstrząs, drgawki, cukrzyca, udar cieplny),
  • postępowanie z niemowlęciem i dzieckiem nieprzytomnym ale oddychającym prawidłowo – ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej,
  • postępowanie z niemowlęciem i dzieckiem nieprzytomnym i nieoddychającym – resuscytacja krążeniowo-oddechowa,
  • zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED u dzieci.

Terminy warsztatów: 11 i 18 stycznia 2020 r. (godziny zostaną podane odrębnie)
Miejsce zajęć:
Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, sala 122
Czas trwania zajęć:
3h (180 minut = 4h dydaktyczne - 4x45 min)
Koszt zajęć:
1 osoba - 150
Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona! W jednej grupie będzie mogło uczestniczyć max 8 osób.
Wszyscy zainteresowani proszeni są o wysłanie zgłoszeń najpóźniej do 3 stycznia 2020 r. na adres:
fundacja.rozwoju@wum.edu.pl 77 1160 2202 0000 0003 2540 7549

Zapraszamy! Zyskajcie wiedzę i cieszcie się pełnią życia bez obaw o najbliższych!

BIiP: 17.12.2019