Akcja WUM „Okulary dla Papui Nowej Gwinei”

Akcja „Okulary dla Papui Nowej Gwinei” ma na celu zbiórkę niepotrzebnych okularów optycznych i przekazanie ich mieszkańcom Dystryktu Esa’Ala na Morzu Salomona w Papui-Nowej Gwinei.

Jej organizatorami są: prof. Bożena Kociszewska-Najman - Kierownik Kliniki Neonatologii UCK WUM (kierownik projektu), dr n. med. Piotr Maciejewicz (członek projektu, asystent Kliniki Okulistyki UCK WUM), Karol Taradaj (członek projektu, student VI roku kierunku lekarskiego WUM i doktorant Kliniki Okulistyki UCK WUM) oraz Tomasz Ginda (członek projektu, student VI roku kierunku lekarskiego WUM).
W lipcu br. organizatorzy akcji pojadą z misją medyczną na zaproszenie Rządu Papui-Nowej Gwinei do Dystryktu Esa’Ala w Papui-Nowej Gwinei. Misja objęta jest honorowym patronatem Rektora WUM - prof. Mirosława Wielgosia.

Okulary można przynosić do punktów zbirki do 30 czerwca br.

Lista lokalizacji miejsc zbiorki i wszelkie szczegóły dotyczące akcji dostępna jest w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/841918369566201/

BIiP: 03.03.2020