Pilotażowe badanie Uniwersyteckiej Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją

„Ocena ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2 z matki chorującej na COVID-19 na dziecko w okresie prenatalnym oraz po porodzie przez mleko kobiece” to tytuł pilotażowego badania, które przeprowadzi Uniwersytecka Pracownia Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją Kliniki Neonatologii UCK WUM, przy Regionalnym Banku Mleka w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie we współpracy z Fundacją Bank Mleka Kobiecego.

Projekt, który pozwoli dowiedzieć się więcej o mechanizmach choroby COVID-19,  będzie finansowany z funduszy Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii – prof. Jadwigi Turło. Badanie uzyskało pozytywną opinię Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem bankmleka@bankmleka.pl

BIiP: 6.04.2020