W WUM trwają Dni Świadomości Zdrowia Psychicznego

19 kwietnia 2021 roku ruszyły Dni Świadomości Zdrowia Psychicznego – siedmiodniowy cykl spotkań, dyskusji, wykładów i warsztatów poświęconych dobrostanowi psychicznemu. Wydarzenie, objęte patronatem JM Rektora prof. Zbigniewa Gacionga zostało zainaugurowane spotkaniem pt. „Opening – The Opposite of Loneliness”.

Organizatorem wydarzenia są: anglojęzyczne Psychologiczne Studenckie Koło Naukowe PSYCHE, Uniwersytecka Poradnia Psychologiczna WUM oraz Zakład Psychologii i Komunikacji Medycznej WUM.

Do niedzieli przygotowano niemal 20 wydarzeń przybliżających zagadnienie zdrowia psychicznego wśród studentów i problemów ujawniających się w czasie obecnej pandemii koronawirusa. Organizatorzy duży nacisk położyli także na sposoby rozwiązywania trudnych sytuacji oraz wskazanie, w jaki sposób sami możemy pomóc koleżance/koledze pokonać problemy i zachować dobrostan psychiczny.

Program i wszelkie informacje na temat wydarzenia dostępne są na Fb MUW Mental Health Awerness Days 2021

BIiP: 19.04.2021