Pływanie    

Pływanie to sport pełen zalet! Korzystnie wpływa na samopoczucie, kondycję i wagę. Rozwija wszystkie mięśnie, wzmacnia ich wytrzymałość, dobroczynnie działa na serce, układ krwionośny, układ oddechowy. Pozwala szybko spalać tkankę tłuszczową i poprawiać kondycję. Nie obciąża stawów.

Jak pływać, aby wyciągnąć z tego największe korzyści? Podpowiadają trenerzy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Wstęp do pływania oraz kraul na grzbiecie

      Ćwiczenia na płaski brzuch    

Kto z nas nie marzy o pięknej sylwetce, zwłaszcza o płaskim brzuchu. Aby go uzsykać i czuć się lekko, przyjemnie i atrakcyjnie nie trzeba wcale wyczerpujących ćwiczeń. Zobaczcie, co proponują trenerzy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

                Płaski brzuch - część 1               

Płaski brzuch - część 2   

      Zdrowy kręgosłup    

Odcinek szyjny

Bóle szyi i karku to powszechna dolegliwość, najczęściej spowodowana chronicznym napięciem mięśni. Pozycja siedząca, jaką przybieramy w pracy lub na zajęciach, sprzyja nadmiernemu obciążaniu kręgosłupa szyjnego. Co zrobić, aby ból się nie pojawiał, albo stał się mniej uporczywy? Wykonujcie ćwiczenia, zaprezentowane przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WUM, by wzmocnić mięśnie oraz zwiększyć ruchomość odcinka szyjnego kręgosłupa. Sprawdźcie, a poczujecie różnicę!  

Odcinek piersiowy

Odcinek piersiowy kręgosłupa ma zapewniać stabilność ciała i podtrzymywać klatkę piersiową. Nieprawidłowa postawa ciała i zbyt niska aktywność fizyczna sprzyjają powstawaniu zwyrodnień kręgosłupa i bolesności w tym obszarze. Równie szkodliwy dla tego odcinka jest siedzący tryb pracy i może powodować dokuczliwy ból oraz powstawanie zwyrodnień. Polecamy zatem ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa! Powinien wykonywać je każdy, kto nadmiernie obciążająca plecy lub pracuje przy biurku.

Odcinek lędźwiowy

Najczęściej odczuwana dolegliwość kręgosłupa pojawia się w jego dole, w odcinku lędźwiowym. Sprawia on nie tylko dyskomfort, ale ogranicza ruchy oraz nie pozwala zachować prawidłowej postawy ciała. Bardzo często powodem tego bólu jest zbytnie obciążenie kręgosłupa, powodowane przyjmowaniem nieprawidłowej postawy ciała – zarówno w czasie chodzenia, jak i siedzenia, brak aktywności fizycznej oraz nadmiernego dźwigania. Zachęcamy do wykonywania ćwiczeń na odcinek lędźwiowy, bo warto o niego zadbać, wzmocnić mięśnie i zwiększyć ruchomość!