Sprawny WUM

Zakład Rehabilitacji Oddziału Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rozpoczyna kolejny etap badań w ramach projektu „Sprawny WUM”.

Jeśli szukają Państwo sposobu na rozpoczęcie zdrowego stylu życia i poprawienie kondycji fizycznej, zapraszamy na zajęcia ruchowe składające się z ćwiczeń ogólnousprawniających i równoważnych. Zajęcia mają na celu przede wszystkim wzmocnienie mięśni kończyn dolnych, poprawę ogólnej sprawności oraz profilaktykę zaburzeń równowagi i związanej z nimi często skłonności do upadków. Prowadzone będą przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę w ramach badań oceniających wpływ tego rodzaju ćwiczeń na równowagę.

• Opłata: zajęcia są bezpłatne

• Miejsce: Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym ul. ks. Trojdena 2c

• Czas trwania: 3 razy w tygodniu po 30 min przez 4 tygodnie

• Czas rozpoczęcia zajęć: druga połowa stycznia 2019 r.

• Terminy: środy (16.01, 23.01, 30.01, 6.02) godz. 10.30; czwartki (17.01, 24.01, 31.01, 7.02), godz. 11.00; piątki (18.01, 25.01, 1.02, 8.02) godz. 11.00

• Warunkiem dopuszczenia do zajęć jest zgoda na przejście badania równowagi i chodu w laboratorium biomechaniki i analizy chodu Zakładu Rehabilitacji przed rozpoczęciem cyklu zajęć i po jego zakończeniu. Osoba badana otrzyma raport porównawczy wskazujący, jak zmieniły się parametry badania równowagi po czterotygodniowym cyklu treningowym.

Więcej informacji i zapisy: mgr Marta Grabowicz: marta.grabowicz@wum.edu.pl, tel.: 665 800 738.

Chcesz ocenić równowagę oraz jakość i wydolność swojego chodu, a być może wykryć zaburzenia  w równowadze ciała lub asymetrii chodu? Zgłoś się na bezpłatne i nieinwazyjne badanie w ramach projektu Sprawny WUM, które prowadzi Zakład Rehabilitacji Oddział Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego
razem ze Studenckim Kołem Naukowym Fizjoterapii.

Podczas badania zostanie wykonany szereg nieinwazyjnych testów oceniających chód i równowagę ciała na najnowocześniejszych urządzeniach wykorzystywanych do profesjonalnej diagnostyki czynnościowej. Po zakończeniu badania każdy z jego uczestników otrzyma odpowiedni raport, w którym w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, zostaną zapisane również wskazówki dotyczące dalszego postępowania. Wykrycie zaburzeń równowagi ciała lub asymetrii chodu, może pomóc w rozpoczęciu odpowiedniej profilaktyki, która zapobiegnie wystąpieniu ich niekorzystnych następstw, np. upadków. Do tej pory zbadane zostały 103 osoby. W bazie zgłoszonych jest już 219 osób.

Zapisy: e-mail: sprawny@wum.edu.pl

Oferta: dla studentów i pracowników WUM
Przewidywany czas badania: ok. 60 minut
Strój: wygodny (koszulka, krótkie spodenki, obuwie sportowe)