Paweł Koczkodaj, ekspert WUModa na zdrowie członkiem EHP!

Paweł Koczkodaj, doktorant na Wydziale Nauki o Zdrowiu naszej uczelni został właśnie wybrany na członka European Health Parliament (EHP) w Brukseli. W ramach swoich zadań będzie odpowiedzialny za zagadnienia prewencji antynowotworowej.

Celem EHP jest spotkanie z kluczowymi interesariuszami i wymiana pomysłów z urzędnikami UE, członkami Parlamentu Europejskiego, organizacjami pozarządowymi, mediami i zainteresowanymi obywatelami, w celu przedstawienia zaleceń ukierunkowanych na politykę. Opracowane rozwiązania zostaną zaprezentowane na ostatniej sesji plenarnej EHP
i udostępnione decydentom oraz społeczności opieki zdrowotnej w całej UE28. Ostatecznym celem jest wdrożenie propozycji przez Komisję Europejską i / lub jakikolwiek inny rząd krajowy jako ewentualną inicjatywę ustawodawczą.

BIiP: 11.09.2018