IFMSA-Poland zaprasza na listopadowe Movemberowe webinaria

Akcja Movember, przeprowadzana już od kilku lat, ma na celu zwrócenie uwagi mężczyzn na problem nowotworów jąder i prostaty oraz zwiększenie świadomości mężczyzn na temat konieczności profilaktyki w tym zakresie.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, organizator akcji Movember-IFMSA Poland, przygotował cykl spotkań online pod nazwą Movemberowe webinaria.

W programie planowane są:

19 listopada:

19:00 - Paweł Kabata - „Nie rób sobie jaj, czyli dlaczego warto się badać?”

Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania badaniami klinicznymi i żywienia klinicznego.

20:00 - informacja wkrótce

23 listopada:

19:00 - Łukasz Durajski – „Badanie jąder okiem pediatry”

Lekarz medycyny podróży, bloger, autor pierwszego poradnika dla rodziców napisanego przez pediatrę "Zdrowie Twojego Dziecka".  Autor książki "Co Na To Lekarz - mity przenoszone drogą szeptaną".

20:00 - Mateusz Koralewski – „Hormonotoerapia zastępcza a nowotwór gruczołu krokowego”

Dietetyk kliniczny, absolwent FMU, Coach. Specjalista do spraw suplementacji i chemii mózgu.

26 listopada:

19:00 - Paulina Łopatniuk – „Nowotwory jąder”

Lekarka, specjalistka patomorfologii. Autorka popularnonaukowego bloga „Patolodzy na klatce”.

20:00 - Agata Kasprzyk – „Profilaktyka onkologiczna a żywienie”

Dietetyk Kliniczny - Kierownik Zespołu Żywieniowego, wieloletni pracownik Instytutu Hematologii  i Transfuzjologii i Centrum Profilaktyki Nowotworów w Centrum Onkologii im Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie.

Szczegóły w wydarzeniu:

BIiP: 10.11.20